Inspiratsioonirännak
Iga metsastuudios kunstitamise alguspunkt on ennast ja keskkonda tunnetav jalutuskäik ehk inspiratsioonirännak metsa või randa. Tund või paar. Jalas mugavad jalatsid ja telefon väljalülitatud. Miks?
Püüame jõuda siia ja praegu kohale, tasakaalustada inimese loodud tehiskeskkonna pidevat ülestimulatsiooni ja sellest tekkivat väsimust ning ärevust. Olgem ausad, ka iga uus tegevus ja asukoht on stress. Nii ka maalima tulemine – tahad ja pelgad korraga. Võtame esmalt ärevuse maha. Märkame ümbritseva looduse küllust, ammutame lõhnu ja mekime maitseid.
Kui oleme keskkonnaga juba kontaktis, saame vaadata ümbritsevat “fotograafilise pilguga” ning kasutada taskuseadet meid enim inspireerivate värvide, vormide ja faktuuride jäädvustamiseks.
Inspiratsiooni ammutamas – samblatoonid, puidufaktuurid, puuokste joonterütm
Tervise toetuseks
Metsastuudio inspiratsioonirännakute siht ei ole ainult maaliainese leidmine otse loodusest. Soovime vähendada kaasaegse linnakeskkonna tekitatud ülestimulatsiooni ja lõdvestada vaimu ning keha. Pelgalt metsavaate vaatlemine stuudio suurest aknast omab juba terapeutilist mõju. Võrkkiiges läbi männilatvade pilveloomade jälgimine võimendab seda veelgi.
Loodusel ongi meile terapeutiline mõju. Meie kehal ja vaimul on võime loodusega kohaneda, et jääda ellu. Oleme seda harjutanud pea 7 miljonit aastat ehk ajast, mil meie eellased hakkasid tänapäeva inimeseks arenema. Vaadates seda pikka ajaperspektiivi on linnaelu rütmid, valgus- ja mürareostus, helendavatest ekraanidest rääkimata, väga uued nähtused. Ja kuigi meie aju on plastiline ja kohanduv, vajab ta aega oma loomulikus ehk looduslikus keskkonnas laadimiseks.
Hea näide sellest, kuidas loodus meid otsesel füsioloogilisel tasemel mõjutab, on vererõhk. Rahulik viibimine metsas alandab vererõhku neil, kel see liialt kõrge ja tõstab neil, kel liialt madal. Ehk siis – mõju on sügavalt individuaalne ja aitab kaasa loomuliku stabiilsusseisundi saavutamisele. Metsakümblus aktiveerib parasümpaatilist (puhka ja seedi) ja pärsib sümpaatilist (võitle või põgene) närvisüsteemi.
Jalutuskäik, looduse lõhnad ja värvid, puude ja kivide soojus, lõunasupi maitsed, värvi ja vee paras tasakaal pehmel paberil, mulliga joogi kõditus suulaes – see kõik aitab stressi vähendada ja subjektiivset rahulolu tõsta. Püüame kursuste programmi seada nii, et see oleks igati nauditav. Sest, mida enam sa mingit tegevust naudid, sest positiivsemat mõju see sulle avaldab. Metsastuudio garantii :)
2. märtsil 2023 Rannakülas