Müügitingimused

Müügitingimused

Üldosa

Veebipoe Metsastuudio.eu (edaspidi Veebipood) omanik on Sinine ring OÜ (registrikood 14667088), asukohaga Pohla, Rannaküla 91104, Lääne-Nigula. Käesolevad müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. Kõik e-poes nähtavad pildid on illustratiivsed, tarnijapoolsete muudatuste tõttu võib toote välimus erineda näidatust, kuid sisu vastab tootele.

Hinnainfo

Kõik hinnad veebil on esitatud koos Eesti Vabariigis kehtiva käibemaksuga. Müüjal on õigus kaupade ja transpordi hinda etteteavitamata muuta. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuste jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli tellimuse vormistamise momendil.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Jõustumine

Kliendi tellimus loetakse sooviks sõlmida tellitud kauba ostu-müügi leping Eesti Vabariigi võlaõigusseaduse (VÕS) tähenduses. Müüja loetakse tellimusega nõustunuks, kui ta asub tellimust täitma. Ostu sooritamise ning makse tasumisega kinnitab Klient, et on tutvunud müügitingimustega ja sõlmib lepingu.

Tellimuse vormistamine 

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) üldjuhul 1-2 tööpäeva jooksul. Sõltuvalt makseviisist võib laekumine aega võtta kuni 7 tööpäeva. 

Kohaletoimetamine 

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu ja Soome. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 10 kalendripäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul. Kui Veebipood on veebilehel või tellimuse kinnituses teavitanud ostjat tarneprobleemidest ja 30 kalendripäeva ületavast tähtajast, kohaldub Veebipoe poolt avaldatud tähtaeg. 

Taganemisõigus 

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Füüsilisel isikul on on õigus Tellimusest taganeda või soovida kauba vahetust 14 päeva jooksul alates tellitud kauba üleandmisest Kliendile. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-mail aadressile pohla@metsastuudio.eu, mis sisaldab tellimuse infot ja maksekorralduse koopiat. Võimalusel palume lisada ka tellimusest taganemise põhjuse, et saaksime oma teenust parendada. Tellimusest taganemiseks loetakse tellitud kauba tagastamist Müüjale 14 päeva jooksul alates teavitamisest.

Tagastatav kaup peab olema kasutamata ning originaalpakendis. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamisega seonduvad kulud kannab Klient, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode). Tellimusesest taganemisel kannab Müüja Kliendile raha tagastatud kauba eest samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest, 14 tööpäeva jooksul alates taganemisavalduse saamisest. Müüa võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud. 

Müüja õigused

Müüjal on õigus tellimusest taganeda, kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida kauba lõppemise tõttu. Sellisel juhul tagastab Müüja Kliendile raha või Kliendi soovi korral annab teada uue kauba saabumise aja või võimaldab valida asemele samas vääringus uue toote.

Kuni täieliku tasumiseni kauba eest on kaup müüja omand. Müüja jätab endale õiguse muuta toodete hindu, tekste ja kaupade saadavuse infot ette teatamiseta.

Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Kliendile.

Privaatsus

Kliendi isikuandmed, mis on sisestatud ostude sooritamiseks, on konfidentsiaalne info ja ei kuulu avaldamisele kolmandatele osapooltele, v.a. seadusega ettenähtud juhtudel või kauba edastamiseks transpordifirmale.

Müüja saadab Kliendile uudiskirju ning pakkumisi Kliendi e-maili aadressile ainult juhul, kui Klient on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest Müüjale teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vääramatu jõud

Müüja ei vastuta kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Müüja ei saanud mõjutada ning mille saabumist Müüja ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

Vaidluste lahendamine 

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjana aadressile pohla@metsastuudio.eu. Käesolevates tingimustes lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest. Kliendil on õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Eesti Tarbijavaidluste komisjoni poole (www.komisjon.ee) või otse kohtusse. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Kliendi ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. 

 

Kehtestatud juhatuse otsusega 25.02.2022