Loojanguvalgus

400,00 

“Loojanguvalgus” on hilisõhtune akvarellikursus, mille keskmes on loojangu värvitoonide paberile talletamine. Nagu metsastuudios ikka, saab kõik alguse inspiratsiooniretkest loodusesse ja kavandamisest, et maalimise protsess saaks pakkuda mõnusat teelolekut ja rahulolu.

26. okt 2024
  Reset options

  hind grupile 3-6 osalejat 600 EUR
  hind kuni 2 osalejat 400 EUR

  hinda ei mõjuta

Kirjeldus

Loojanguvalgus

Õhtuse päikese viimased purpursed kiired valguse ja pimeduse piiril. Mõnikord vaevumärgatavad, teinekord jõulised pilvemassiivid. Särava kollase ja sügava sinise kokkupuuted roheliseks segunemata. Imeline kogeda, kuid kuidas seda akvarellmaalis kujutada?

Inspiratsiooniretkel pöörame tähelepanu värvidele ja vormidele, neist moodustuvatele rütmidele. Vaatame ja märkame suuri pindasid ja korduseid ning peeneid, delikaatseid detaile.

Uurime eri pigmentide iseloomu ja valime just tänasesse õhtusse sobivad. Loome oma loojanguvalguse koloriidi.

Katsetame erinevaid tehnilisi nippe, mis aitavad taasluua maalipinnal tunnet, mida kogesime rannal uidates ja valguse iseloomu uurides. Vaatame, kuidas kontrast aitab juhtida pilku ja luua emotsiooni. Laseme värvil ja veel end juhtida. Pingevabalt.

Maalime. Peame pausi ja vaatame. Maalime edasi. Naudime protsessi kui teekonda ja vaatame, kuhu seekord kohale jõuame. Iga valmiv maal on unikaalne, sündinud maalija ja pigementide koostöös.

Ajakava
17:00-23:00

 • inspiratsiooniretk randa
 • kerge snäkk ja soe tee, kohv
 • kavandamine + värviteooria praktikum
 • maalimine
 • arutelu, väike mull ja kursuse lõpetamine

Soovi korral lisatasu eest töö vormistamine (paspartuu + raam)

Kokku 8 akadeemilst tundi.

Protsessi galerii

Teoste galerii

Lähikonna majutus

Lähikonnas on mitmeid majutusasutusi erinevale maitsele ja eelarvele. Siin väike valik, mida vaadata:

 • 10 minutise jalutuskäigu kaugusel on Madise puhkemajad
 • 15 minutise jalutuskäigu kaugusel on Samblamaa
 • 20 minutise jalutuskäigu kaugusel asuvad Roosi puhkemaja ja Pokemaja Nõva metsas. Nende broneerimisinfo leiab Bookingu lehelt
 • 5 minutise autosõidu kaugusel asuvad Nõva hostel, Nõva puhkus ja Metskonna metsamaja. Viimase kohta leiab info samuti Bookingu lehelt

Metsastuudio Google Mapsi nõel on Pohla Metsastuudio. Nii saad ise kõige mugavamalt omale sobivat kaugust hinnata. Ja… ka Tallinna piir on vaid tunniajase autosõidu kaugusel. Padise ja Haapsalu on veel lähemal :)

Osalejate tagasiside

Varsti!

Title

Go to Top